• Обновено
Фабрика Директни трговија на големо универзална Кина електроника напојување 15v 2.4 на

Фабрика Директни трговија на големо универзална Кина електроника напојување 15v 2.4 на

Buyers rating:
DEN 285.12

Залиха

, Влажност
-20 темп./1cycle, период за 60ми, секој по X, Y, Z оските
БЕЗБЕДНОСТ
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 1.6 На

2.5 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC
СТАНДАРД
Безбедност Стандард
Дизајн однесуваат на UL1012
EMC Стандард
Дизајн се однесуваат на препораките на FCC Part15 Ј Спроведување Класа Б
ДРУГИ
Димензија
129*98*38mm (L*W*H)
Тежина
0.5 А
Сегашниот Опсег
0-7 A
0-3.4 W
36 W
36 W
36 W
Бран & Бучава
75m Vp-p
100m Vp-p
100m Vp-p
100m Vp-p
100m Vp-p
Напон Спектар Adj.5 KVAC I/P-FG : 1.4
0-1 носители.Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25temp.; 20%~90%RH
Складирање Темп.Фабрика Директни трговија на големо универзална Кина електроника напојување 15v 2.5 KVAC O/P-FG : 0.5
Номинална Моќност
35 W
32.
-5%,+10%
±10%
±10%
±10%
±10%
Напон Толеранција
±2%
±1%
±1%
±1%
±1%
Подесување, Пораст, Држи Време
200ms,100ms,30ms на полно оптоварување
На ТЕКСТ
Напон Спектар
85~132 VAC/170~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz; 240~370 VDC
AC Струја
0.Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0.; 10%~95%RH
Вибрации
10~500 Hz, 2 G 10min.45 A/230 V
Ефикасност
70%
72%
76%
78%
78%
Inrush Тековната
Ладно започнете 18 A/115 V 36 A/230 V
Струја На Истекување
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
110%~160%
Заштита тип : Поклопецот назад тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Животна СРЕДИНА
Работа Темп.1 μ & 47μ паралелно capacitor.35 Kg
Пакување
45pcs/16 Kg
ЗАБЕЛЕШКА
1.Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување
. на собна температура., Влажност
-10 темп.6 А
0-3А
0-2.4 на
35 W Единствен Излез Префрлување Напојување S-35 серија
Карактеристики :
Висока ефикасност, висока сигурност, ниска цена
AC влезен опсег избрани од страна на префрлување
Заштита : Краток спој / Текот вчитај
LED индикатор за напојување на
Фиксна префрлување фреквенција на 37 KHz
Ладење страна на слободен воздух конвекција
2 години гаранција
СПЕЦИФИКАЦИИ
ИЗЛЕЗ
Модел
S-35-5
S-35-9
S-35-12
S-35-15
S-35-24
DC Напон
5 V
9 V
12 V
15 V
24 V
Номинална Струја

3.

Основни карактеристики

Излезна Моќност:
1 - 50W
Број На Модел На:
S-35-15
Фрекфенција:
50-60Hz
Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Бренд Име:
LEYU
Сертификат:
CCC CE, ROHS
димензија:
129*98*38mm(L*W*H)
Тежина:
0.33Kg
боја:
Сребро.
време на испорака:
во рок од една недела
Гаранција:
2 години ac адаптер 120w
Пакување:
45pcs/картон ac адаптер 120w
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Излезна Струја:
2.4 На
Излезниот Напон:
15v

Најдобри понуди

НОВИ 12V 100A АЛТЕРНАТОР 0124325178 ЗА LDV MAXUS
  • Обновено
Оценка на клиентот:

НОВИ 12V 100A АЛТЕРНАТОР 0124325178 ЗА LDV MAXUS

НОВИ 12 V 100 A АЛТЕРНАТОР 0124325178 ЗА LDV MAXUSПЕРФОРМАНСИ ДЕТАЛИ : Единица излезна моќност : 12 V 100 AНето Тежина : 8 KG�

DEN 5760.00
RTD2486RD RTD2486R QFP
  • Обновено
Оценка на клиентот:

RTD2486RD RTD2486R QFP

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 99.00 108.00