• Обновено
Конвертор DC 12V(9V-13V) Да 15V 5A 75W DC-DC Чекор До Поттик, Моќ Модул За Автомобил Напојување Водоотпорен

Конвертор DC 12V(9V-13V) Да 15V 5A 75W DC-DC Чекор До Поттик, Моќ Модул За Автомобил Напојување Водоотпорен

Buyers rating:
DEN 1194.24

Залиха

Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош. Ние ќе брод ставка на вашиот PAYPAL адресата.3 Kg Кабел должина : 15cm Карактеристики и спецификации :
Епоксидна potting, водоотпорен, влага, прашина, долгорочно стабилен и сигурен квалитет. Ве молиме потврдете ја вашата адреса кога се на исходот од PAYPAL. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања.
Превозот
1. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата e-mail адреса.
- Излез бран : 40m V(MAX)
- Работна температура : (-40~ 85 Celsius) кога тоа е повеќе од 40 Celsius, ве молиме бидете пониска сила, или да се зголеми на топлина дисипација
- Полно оптоварување температура се зголеми : 50 Celsius
- Оптоварување регулатива : ± 1%
- Напонот пропис го оценувате : ± 2% Апликација :
Електрични мотори, аудио, навигација, надзор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, клима уред, електрични фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светилки, мотори, пумпи, електрични апарати и индустриска опрема и така натаму.

Основни карактеристики

Тежина:
0.26kg
Фрекфенција:
96%
Број На Модел На:
D12-1505-AL
Излезна Струја:
МАКС 5A
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Излезна Моќност:
51 - 100W
Големина:
74*74*32mm
Излез Тип На:
DC
Влезен Напон:
DC 12V (9V-13V)
Излезниот Напон:
15v dc

Најдобри понуди

MF38PG4A1 нови
  • Обновено
Оценка на клиентот:

MF38PG4A1 нови

Ние прифаќаме Alipay тука и толку .Други држави или оддалечените области може да потрае подолго.Вашиот satisfa

DEN 5280.00