• Обновено
АВТО -DC 12V 1/2inch Нова Електрична Електромагнетниот Вентил Магнетна Вода Воздух N/C Нормално Затворен

АВТО -DC 12V 1/2inch Нова Електрична Електромагнетниот Вентил Магнетна Вода Воздух N/C Нормално Затворен

Buyers rating:
DEN 232.32

Залиха

Отпорност на корозија, предностите на висока и ниска температура отпор,
изолација на висок степен со водоотпорен и влага доказ, отпорност на абење, добар
топлина дисипација ефект, под нормални околности, производот може да се користат
за долго време.
Боја : бела
Материјал : пластика,ABS
Напон : DC12 V
Притисок : 0.02~0.8 MPA
Температура : 0~80 Degrees целзиусови степени
Интерфејс : 1/2inch
Режим : нормално затворен (отвори, исклучете)
Големина : 82x62x32mm(Dxšxv)
Дијаметар : 14mm(1/2inch)
Протокот карактеристики :
Притисок 0.1 MPA проток е поголем од 8 L/МИН
1.Сигурност : 0.01 ~ 0.02 MPa, Поврзување и прекинување, односно 10-ти, на електромагнетниот
вентил не е исправен, без картичка смрт и други феномени (примерок).
2.Издржливост : hydrostatic притисок 0.6 Mpa, заедно со номинална напон на континуирана
отворете 5 S, надвор 5 S, која траеше 100000 пати без исклучок (примерок).
3.Вода притисок : hydrostatic притисок од 1,2 MPa, која траеше 5min, без прекин,
деформација, протекување.
Пакетот вклучува :
1 × 1/2inch Нормално затворен вентил електромагнетниот
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Основни карактеристики

боја:
Бела
Бренд Име:
sikeo

Најдобри понуди

72060W200FPV
  • Обновено
Оценка на клиентот:

72060W200FPV

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 819.00 890.40