• Обновено
76MM 3' 4 ИНЧЕН PLY СИЛИКОНСКИ ЦРЕВА / 1 МЕТАР ДИРЕКТНО JOINER КОНЕКТОР ЦЕВКА СИНА

76MM 3' 4 ИНЧЕН PLY СИЛИКОНСКИ ЦРЕВА / 1 МЕТАР ДИРЕКТНО JOINER КОНЕКТОР ЦЕВКА СИНА

Buyers rating:
DEN 902.40

Залиха


Примена : 3 ' инчен ( 76mm) внатрешен дијаметар од 1 метар должина силикони директно црево
Внатре дијаметар : 76 mm (3 инчи )
Дебелина : 4.5 мм
Боја на располагање : Сина
Опис :
100% Сосема Нов. Универзален Производ! Не е Лесно да се прекине или да се зацврстуваат, потрајни од оригиналот . Совршен за DIY Турбо, Интеркулер, Доза, Турбо Полнач Проекти! Прифати поголем притисок од оригиналот . Температурата промена нема да влијае на обликот и проток.
4 Слој Влакна Текстил . 5 Слој Од Полиестер . 4.5 мм Дебелина на Ѕид .Работни Temperture : -70 степенот до 280 степен . Пукна цревото Притисок Граница е Еднаква на 2 Mpa. Работен Притисок : 0.3 да 0.9 Mpa. Нашите црева се streng потоа со употреба на мед чешел облик на текстилни влакна со стојат силен притисок, додека одржување на неговата форма,на силиконски полимери материјал кои се користат се многу издржливи и не солза лесно , сите црева доаѓаат со 4 слоеви на саќе форма текстилни влакна и силиконски полимер,Ние ги користиме најдобрите силикони полимери за да се обезбеди ќе го добиете најдобриот квалитет на силиконски црева
Пакет Се Вклучени
1 единица 3 инчи ( 76mm) внатрешен дијаметар од 1 метар должина силикони директно црево
(Како изгледа во фотографии . она што го гледате е она што ќе добиете.) .

Основни карактеристики

Материјал Тип:
Силикони
Бренд Име:
BP

Најдобри понуди