• Обновено
2 ПАРЧИЊА блок 40x40x20 mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет 40*40*20 мм Neodymium N35 Магнети 40mmx40mmx20mm

2 ПАРЧИЊА блок 40x40x20 mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет 40*40*20 мм Neodymium N35 Магнети

Buyers rating:
-20 % DEN 998.00
DEN 1248.00

Залиха


За нас : Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Ви благодариме! Магацини во Русија : Ние имаме свои магацини во Русија, па можете да уживате во пристигнување време на 2-15 дена. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време. Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк.Смртта магнет
2 ПАРЧИЊА блок 40x40x20mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок Nd Fe B Магнет 40*40*20mm Neodymium N35 Магнети 40mmx40mmx20mm
На магнети се супер силни и лесно се скрши, ако дозволите два магнети togeter,тие ќе попуштат и да се прекине! ве молиме бидете внимателни!
ова е нашиот вистински магнет
Детали За Производот :
Облик : Диск
Големина : 2 парчиња 40 x40x20mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО. Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
40X40X20mm
Бренд Име:
neodimio
Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
ретки земјата магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
Круг

Најдобри понуди

MC68HC908QY4CDW MC68HC908
  • Обновено
Оценка на клиентот:

MC68HC908QY4CDW MC68HC908

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 60.00 65.28
XT60 MaleConnector Со 10CM 10AWG Силикони Wire Кабел
  • Обновено
Оценка на клиентот:

XT60 MaleConnector Со 10CM 10AWG Силикони Wire Кабел

Добредојдовте на нашата продавница! XT60 Конектор Машки W / Домување 10 CM Силикон Жица 10 AWGЖица должина : 10cm (�

DEN 88.00 93.12
72060W200FPV
  • Обновено
Оценка на клиентот:

72060W200FPV

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие �

DEN 819.00 890.40