• Обновено
ХСС КО M35 Триаголник месо тело 4-12/4-20/4-32-МИЛИМЕТРИ Директно Ритам Broca Метал Чекор Конус Вежба Малку не ' Рѓосувачки Челик Дупка Видов Машина

ХСС КО M35 Триаголник месо тело 4-12/4-20/4-32-МИЛИМЕТРИ Директно Ритам Broca Метал Чекор Конус Вежба Малку не

Buyers rating:
-29 % DEN 134.00
DEN 189.60

Залиха


ХСС КО M35 Триаголник месо тело 4-12/4-20/4-32-МИЛИМЕТРИ Директно Ритам Broca Метал Чекор Конус Вежба Малку не ' Рѓосувачки Челик Дупка Видов Машина
Параметри :
Производ Материјал : ХСС Ко
Месо тело : (прибл.)
1) 4-32 : 10 mm/0.39 во (триаголен цилиндар месо тело )
2) 4-20 : 8 mm/0.31 во (триаголен цилиндар месо тело)
3) 4-12 : 6 mm/0.24 во (триаголен цилиндар месо тело)
Големина на : (прибл.)
4-12 mm (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm/0.16 во 0.24 во, 0.31 во, 0.39 во, 0.47 во ) 5 Чекори
4-20 mm (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm/0.16 во 0.24 во, 0.31 во, 0.39 во, 0.47 во, 0.55 во, 0.63 во, 0.71 во, 0.79 во) 9 Чекори
4-32 mm (4mm, 6mm, 8mm, 10мм, 12mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 22mm, 24mm, 26mm, 28mm, 30мм, 32-милиметри/0.16 во 0.24 во, 0.31 во, 0.39 во, 0.47 во, 0.55 во, 0.63 во, 0.71 во, 0.79 во 0.87 во, 0.94 во 1.02,во 1.10,1.18 во 1.26 во ) 15 Чекори
Главната Функција На Производот : M35 кобалт чекор вежба (ХСС Co) е висока цврстина чекор вежба малку што е главно се применуваат за дупчење висока цврстина челик, како што се, од не ' рѓосувачки челик авион и најтврдокорните челик.
На M35 чекор вежба малку може да се искористи за да се вежба дупки во нерѓосувачки челик авион.
Следниве точки кои треба да се обрне внимание на :
1. Можете да ја користите раката вежба и да клупата вежба да се вежба дупки во нерѓосувачки челик авион. Користи рака вежба за одбор чија дебелина е во рок од 1 mm/0.04 во, додека употребата на клупата вежба за одбори чија дебелина е за 2-3 мм/0.08-0.12 во;
2. Дупчење брзо може да не биде премногу брзо од нерѓосувачки челик. Стотици вртежи во минута е доволно.
3. Ве молиме додадете вода или сечење течноста да се излади во текот на обработката па како да се прошири работниот век на вежба битови.

Основни карактеристики

Вкупна Должина:
4-12mm, 4-20mm, 4-32-милиметри
Бренд Име:
ФОТОНАПОНСКИ АЛАТКИ
Тип:
Основни Вежба Малку
DIY Материјали:
Дрво
Број На Модел На:
Чекор вежба малку
Материјал:
Кобалт Челик, Легури
Употреба:
За Дупчење Дрво
is_customized:
Yes
Должина:
Основни Вежба Малку

Најдобри понуди