• Обновено
Feelworld ПРЕПРАТЕНА-709 7 Инчи HD IPS екранот На Камерата Областа Монитор Резолуција 1024x600 за Canon sony nikon Камера

Feelworld ПРЕПРАТЕНА-709 7 Инчи HD IPS екранот На Камерата Областа Монитор Резолуција 1024x600 за Canon sony

Buyers rating:
DEN 8112.00

Залиха


Feelworld ПРЕПРАТЕНА-709 7 Инчи HD IPS екранот На Камерата Областа Монитор Резолуција 1024x600 Поддршка GH4,A7 RII,A7 SII,A7 R,A7 S,Црвена,5 D mark III, 7 D,D800,C100,C300,FS7 Камера
Карактеристики :
Лесни LED позадинско осветлување IPS на камерата ги следи
600cd/м?2 светлината
800 : 1 контраст размер
HDMI и Композитни влезови; HDMI јамка излез
Целосно компатибилен со ЦРВЕНА камери
Вграден звучник и приклучок за слушалки излез
Вклучува меѓусебно F-970 батеријата плочи
Опција Канон ЛП-E6 батеријата плоча
Центар за Напредок : за Да ја поставите центар mark(крст марка) dispaly.
Екран Маркер(80%,85%,90%,93%,96%,2.35 : 1)
Слика Флип(U/D,L/R) : На U/D,L/R на сликата околу флип
Пред Слушалка Џек
Прилагодлива температура на бојата
Поддршка GH4,A7 RII,A7 SII,A7 R,A7 S,Црвена,5 D mark III, 7 D,D800,C100,C300,FS7 камера
Спецификација :
Модел : ПРЕПРАТЕНА-709
Панел Тип : IPS
Резолуција : 1024x600 пиксели (до to1920×1440)
Точка на теренот : 0.05(H) x 0.15 (V) mm
Aspect Ratio : 16 : 9
Осветленост : 600cd/mÂ2
Контраст : 800 : 1
Агол на гледање : 85°/85°(L/R) 85°/85°(U/D)
Осветлување : LED
Влезови : HDMI;Видео 1;YPb Pr;Аудио
Излези : HDMI;Видео;3.5 mm Аудио; вградениот Звучник
Потрошувачка на енергија : ≤6 W
Влезен Напон : DC 7~ 18 V
workinging Температура:-20℃ ~ 55℃
Температура на чување : -30℃~65℃
Инсталирајте Начин : 1/4"-20 Тема Штекер(Сите 4 Страни)
HDMI Поддршка Формат :
480i / 576i / 480p/576p
1080i (60/59.94/50)
720p (60/59.94/50/30/29/25/24/23.98)
1080p(60/59.94/5030/29.97/25/24/24fps/23.98/23.98 fps)
Моќност :
Батеријата Плоча
DC12 V 1А
4-пински XLR
Пакетот вклучува : 1* * * врши Мониторинг 1* Мини HDMI Кабел 1* Операција Прирачник 1* Sunshade 1* Топла Чевли Планината 1*батеријата 1*полнач

Основни карактеристики

Бренд Име:
FotoPal
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Feelworld ПРЕПРАТЕНА-709

Најдобри понуди