• Обновено
НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITChevrole Corvette 5.7 L V8 0280155890 1999-2000

НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITChevrole Corvette 5.7 L V8 0280155890 1999-2000

Buyers rating:
DEN 3456.00

Залиха


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITChevrole Corvette 5.7 L V8 0280155890 1999-2000

Основни карактеристики

Објектот Должина:
12cm
Година:
1999-2000
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Бренд Име:
EAPENERGY
Име На Модел:
0280155890
Објектот Ширина:
3cm
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Зафатнина:
5700cc
Објектот Висина:
2cm
Објектот Тежина:
0.1kg
Нема. на Цилиндри:
8 Цилиндри
инјектор за гориво:
инјектор за гориво

Најдобри понуди

UDN2916EBT
  • Обновено
Оценка на клиентот:

UDN2916EBT

Купувачи информации : 1 Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас...

DEN 113.00 122.40