• Обновено
Левата рака sashimi нож Јапонија Нож Германија Челик нож риболов пилешко wenge се справи со Sakaishi машина бесплатен превозот 11.1

Левата рака sashimi нож Јапонија Нож Германија Челик нож риболов пилешко wenge се справи со Sakaishi машина бесплатен

Buyers rating:
-39 % DEN 3221.00
DEN 5280.00

Залиха

Не се стави во машина за миење на садови. Не се лизга gri
Yanagiba - лева рака нож , 9. 4) Јапонски Мелење тркала го прави нашето нож работ повеќе деликатна, и "Капка фрлаат Вода Ивица" начин прави услуга живот на нож го продолжи 2-3 пати подолго отколку традиционалните остро нож.5 инчен(240mm) сечилото
Во Принцип :
- Идеален подарок за дома готвачи & професионален готвач.
Пакет :
- Подароци Кутија за пакување.1
Сечилото Материјал : Увезени од Германија 1.
8) Посебно дизајниран за левата рака операција. (Option2)
Уникатен Продажба Точка :
Сечилото 1) и Ивица Начин Користење на Јапонски"V-во облик на" остро начин, 18-25 степени агол, ножот е повеќе остар.
- Совршено за риба / месо режење, сечење. 7) 180# Песок Експлозијата третман го прави нож површината повеќе јасни и shinning. 5) Острило раб-мелење, Услугата животот е повеќе и подолго. Боење е нормално и нема да влијае на перформансите на сечилото или храната што ќе се намали.
Wenge рачка, природни пилешко нишалка за на дрво шема, инсекти превенција.
- Рака мие со благ сапун.
- Ова нож не е направен да се користи на тврди предмети, како што се Замрзната храна, коски, nutshells, и низок квалитет сечење на табли.
Должина на ножот : 240 MM (Single-bevel левиот раб)
Рачка Материјал : Wenge рачка
Цврстина Rockwell C скала : 56-58 HRC
Острината Степен : (6. За одржување информации.
Дршката
Посебни рачно изработени Ергономски дизајн, се насочат нож и конусни да се зајакнат обезбеди совршена рамнотежа. (Опција 1)
- Исклучителна Дабови Дрвени Кутија За Пакување. 2) Вода Мелница Начин Кружни Мелење прави ножот ефикасно посебна храна од држејќи се за да нож површината.
Левата рака sashimi нож Јапонија Нож Германија Челик нож риболов пилешко wenge се справи со Sakaishi машина бесплатен превозот 11.

Основни карактеристики

Тип:
Ножеви
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
сертификација:
CE / ЕУ,SGS,LFGB,ОД FDA
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
LUCKY011.1
Нож Тип:
Filleting Ножеви
Сечилото Материјал:
Увезени Од Германија 1.4116 Нерѓосувачки Челик(X50CrMoV15)
Рачка Материјал:
Нож Тип:
Остри Комунални Deba Нож,Јапонски нож Западен Стил Кујна алатка
Нож карактер :
Издржливи,Острина, Врвен Работ На Задржување, Дамка & Отпорен На Корозија
Нож Поврзани клучни words1:
Прибор за јадење, Метал ножеви,не-стап машина, Razon остар , удобност рачка
Нож Поврзани клучни words2:
филе месар зачукуваше Yanagi Господар риба, Japon Суши Нож,scabbard
Нож Поврзани клучни words3:
Ножеви, Јапонија Нож во собата, нож острилка, нож блок, нож торба, комплет
Нож Поврзани клучни words4:
Sujihiki,Kiritsuke Tanto,Kiritsuke,Hakata, Gyuto,bonning нож,saya

Најдобри понуди

YAMY&CK 5Cr15Mov од нерѓосувачки челик кујнски нож,можете да ја исечете на коските/месо/парче/исечена риба/зеленчук/Нож,Воена
  • Обновено
Оценка на клиентот:

YAMY&CK 5Cr15Mov од нерѓосувачки челик кујнски нож,можете да ја исечете на коските/месо/парче/исечена риба/зеленчук/Нож,Воена

производ опција листазабелешка : следните информации за повикување само ве молиме контактирајте со пр�

DEN 1397.00 2687.52
YAMY&CK 5Cr15Mov од нерѓосувачки челик кујнски нож,можете да ја исечете на коските/месо/парче/исечена риба/зеленчук/Нож,Воена
  • Обновено
Оценка на клиентот:

YAMY&CK 5Cr15Mov од нерѓосувачки челик кујнски нож,можете да ја исечете на коските/месо/парче/исечена риба/зеленчук/Нож,Воена

производ опција листазабелешка : следните информации за повикување само ве молиме контактирајте со пр�

DEN 1472.00 2831.52