• Обновено
ZTE UFi MF970 LTE Cat6 Мобилни Жариште WiFi

ZTE UFi MF970 LTE Cat6 Мобилни Жариште WiFi

Buyers rating:
-9 % DEN 5591.00
DEN 6144.00

Залиха


ZTE MF970 е најновата 4 G мобилни жариште Wi Fi претставени на MWC 2015 од Кинески производител ZTE. ZTE MF970 е исто така именуван ZTE Ufi со најновите LTE категорија 6 технологија, која би можела да поддржи врв преземете брзина до 300mbps. MF970 џеб Wi Fi, исто така, поддршка за Wi-Fi стандардот 802.11 b/g/n/ac во 2,4 и 5 GHz опсег со 2 x 2 MIMO. Исто како конкурент , на ZTE MF970 исто така, има две конектори за надворешна антена. На 1.44 инчен екран екран, корисникот може да се види network status јасно.
ZTE Ufi MF970 4 G Мобилни Жариште Технички Спецификации :
* LTE Категорија 6 Џеб Wi Fi Рутер
* Чипсет : Qualcomm MDM9230
* 4 G LTE-ФЛОПИ : B1/2/3/7/8/20/28/12&17
* 4 G LTE-TDD : B38 (40)
* 3 G UMTS/DC-HSPA+ B1/2/5/8
* GSM : Quad-band
* Wi Fi : 802.11 b/g/n/ac, 2 x 2 MIMO, dual band (2.4 GHz & 5 GHz)
* LTE Врв преземете брзина до 300 Mbps и да поставите брзина до 50mbps
* До 14 уреди може да се поврзете со ZTE MF970 истовремено
* 2 x Надворешна антена конекторот (Т-9)
* Батерија : 2300 MHz, се работи за околу 8 часа
* Димензии : 104 x 65 x 14.3 mm
Ве молиме имајте во предвид : драги пријатели, затоа што во светот постојат голем број на оператори, па така постојат многу различни логоа и боја
на huawei Модем, јас ќе случајно го испрати на Модем.

Основни карактеристики

Тип На Мрежа:
4G/3G
Бренд Име:
ZTE
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Поддржува WDS:
No
Поддржува WPS:
Yes
Број На Модел На:
mf970
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
300 Mbps
Wifi Frequence:
2.4 G&5G
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Поддржува VPN:
Yes
Max. LAN Податоци го Оценувате:
300Mbs

Најдобри понуди

Мини 1:32 скала легура градежните возила, се повлече назад модел играчки, автомобили,Оган камион,Diecast автомобил,бесплатен
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Мини 1:32 скала легура градежните возила, се повлече назад модел играчки, автомобили,Оган камион,Diecast автомобил,бесплатен

[Size] : 16.5 cm * 4.5 cm * 6.5 см [Производ Материјал] : цинк легура пластика гума за Употреба : AG13 Батеријата (батериј

DEN 529.00 575.52
ELEWIND алармантна светлина(AD16-22B/Б/12V)
  • Обновено
Оценка на клиентот:

ELEWIND алармантна светлина(AD16-22B/Б/12V)

ELEWIND алармантна светлинаELEWIND 22mm Јачина на светилка,индикатор (AD1622 B / Б / 12 V)Дел број : AD1622 B / Б / 12 VLed боја и н

DEN 96.00
100PCS IRF7416TRPBF СОП-8 IRF7416TR СОП IRF7416 F7416 SMD
  • Обновено
Оценка на клиентот:

100PCS IRF7416TRPBF СОП-8 IRF7416TR СОП IRF7416 F7416 SMD

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзи�

DEN 761.28