• Обновено
KUS Брод Ammeter Морски AMP Метар Мерач W/ Тековни Шант Pick-up Единица 12/24V 50A

KUS Брод Ammeter Морски AMP Метар Мерач W/ Тековни Шант Pick-up Единица 12/24V 50A

Buyers rating:
-20 % DEN 2569.00
DEN 3211.20

Залиха


IP67 Водоотпорен, Stepper Мотор,Обратна Поларитетот Заштита, Црвена или Жолта позадина светлина
Спецификации * се Дава преглед на целиот електричниот систем * Користи stepper моторни да се вози на игла. Се одликува со висока прецизност, одлична сигурност и универзална компатибилност. * Рамки Материјал : 316 од не 'Рѓосувачки Челик,излечи стакло * Инсталација Димензија : 52mm(2") * Инсталација : код мерач да baseboard директно со рака * Приклучок : мулти-приклучоци приклучок за поврзување * Позадина светло, Црвено или Жолто * Покажува Опсег : 50 A * Работен Напон : 12/24 V * Јачина : Поврзуваа со KUS тековната pick-up единица * Заштита одделение : IP7;можат да работат до 1m под вода
Производ Карактеристики
* Заштита одделение е IP67, целото тело е целосно водоотпорен;
* Одлично antifogging функција;
* 316 од не ' Рѓосувачки челик рамки со криви стакло;
* Лесен за Инсталација од страна на мулти-pliug приклучок за поврзување начин;
* Црвена и жолта dual-боја на позадина светлина, може да се choosed;
* Движат магнет колосек треба за да се поврзете со екстра отпорници за 8 V-16 V работен напон.

Основни карактеристики

Бренд Име:
KUS
Производителот Дел Број:
CMAR-БС-50A
Објектот Должина:
10
Објектот Ширина:
6
Објектот Висина:
6
Објектот Тежина:
0.2
Материјал Тип:
Нерѓосувачки челик & пластика
Специјални Функции:
IP67 Водоотпорен, Stepper Мотор
Осветленост Дел Број:
CMAR-БС-50A
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
ПРЕД
Другиот Дел Број:
CMAR-БС-50A
Опсег:
+-50A
рамки:
Нерѓосувачки Челик
СИГНАЛ:
од пикап единица
Mtg Дупка:
2-1/16
Лице:
Црна
Работни Volt:
12V/24V

Најдобри понуди