• Обновено
Коцка K8GT коцка U18GT таблет компјутер батеријата 3.7 V батерија Батерија Li-ion Ќелија

Коцка K8GT коцка U18GT таблет компјутер батеријата 3.7 V батерија Батерија Li-ion Ќелија

Buyers rating:
-27 % DEN 981.00
DEN 1344.00

Залиха

Ако сè уште не заслужуваат да, може да се користат слични модели, на пример, е сличен на мал една, и вие не сте во табелата, 552030,.
2, отворен, ќе се види ја батеријата, ако батеријата е сребро, на литиум полимер батерија е надвор од пластична фолија пакет, ако друга боја е од челик или алуминиум школка литиум батерија, кожата е ПВЦ пластика ракав, сина се така црно. Целосно се потпираат на клетката линија заштита, лесно да се оштети.
Два, MP3 литиум батерија време на репродукција
Машината капацитет и играње време и енергија од батеријата потрошувачка е поврзана со големината на поголем екран, генерален енергија на батеријата е исто така поголем.
3, да се погледне на батеријата модел : општи батерии се испрскаат со модели (всушност, е со големина на батеријата), зборовите можат да бидат заведени под погоре, ако не го користите владетел да се измери должината на дарежлив, го снимивте. Вредност на MP3 за мала ќелија причини и не може да се користи е многу непријатно!
Четири, како да знаете машина батеријата?
1, отворете го машина : смел за да го отворите машина, MP3 е всушност многу едноставна, не грижете се за оштетување на машината.
4, не може да се игра : Батеријата прстен или заштитна коло прстен, батерија неуспех. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн.5 инчен екран MP4 капацитетот на батеријата на околу 1800m Ah. Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди.
2, може да не се подигне, или исклучете : батеријата внатрешни краток спој или лош квалитет на косата жуборот нагоре или поголем отпор, батерија неуспех.

Основни карактеристики

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
полимер батерија
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
yorwats
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Состојба:
100% нови
Количина:
1pcs
Место на Потекло:
Кина
Заштита:
pcb
Услуга:
Продавница гаранција

Најдобри понуди