• Обновено
HD Дигитални ТВ Антена Со 15 милиони Кабел За HDTV DVBT/DVBT2 470MHz-860MHz Отворено ТВ Антена за Дигитални Проширија HDTV Антена

HD Дигитални ТВ Антена Со 15 милиони Кабел За HDTV DVBT/DVBT2 470MHz-860MHz Отворено ТВ Антена за Дигитални Проширија

Buyers rating:
-18 % DEN 1059.00
DEN 1291.20

Залиха


Со дизајн на виткање осцилатор, пет единици и V reflectors, го има силна насочен и широк фреквенциски опсег Храм за добро На печатарска плоча отпорност појавување на уредот може ефикасно да се примаат и да се пренесуваат дигитални ТВ сигнали Тоа е погодно за корисниците да инсталираат и користат цилиндрични поддршка род во различни дијаметар На број на компатибилни апликации за дигитална-t/H, дигитална т-2, DMB - T/H, isdb-т, atsc-т, ADTB - Т, итн ТВ формат на Сигнал излезен интерфејс : Англиски F женската глава Технички параметри : Сигнал добиваат параметрите : Фреквенција на опсегот : 470 MHz -860 MHz додадена Вредност : 7 d B Излезна отпорност : 75 Ω стои бран сооднос : помала или еднаква на 2.0 Сооднос : поголема или еднаква на 15 d B Поддршка бар дијаметар : Φ 30 mm ~ 45 mm Интерфејс форма : англиски F женската глава Поларизација на владата : хоризонталната Работна температура : - 40 ℃ ~ 70 ℃ Релативната влажност : 5%~95% Воздушен притисок : 86k Pa~106k Pa Физички параметри :
Производ големина : 420mm x 325 mm x 245 mm

Основни карактеристики

Пакет:
Yes
Тип:
Отворено
Фреквентен Опсег:
470MHZ-860MHZ
Број На Модел На:
05BOA1
Бренд Име:
STARCOM

Најдобри понуди