• Обновено
CD770 Дигитални Multimeters Стандарден Тип 3-3/4 4000 Смета Авто+Рачно поставување на Податоци се Одржи Опсег во Однос на Функцијата Висок Отпор

CD770 Дигитални Multimeters Стандарден Тип 3-3/4 4000 Смета Авто+Рачно поставување на Податоци се Одржи Опсег

Buyers rating:
-12 % DEN 4182.00
DEN 4752.00

Залиха


CD770 Дигитални Multimeters Стандарден Тип 3-3/4 4000 Смета Авто+Рачно поставување на Податоци се Одржи Опсег во Однос на Функцијата Висок Отпор
Функција 3-3/4 цифри 4000 смета Лесно да ги прочитате голем LCD Термо пластични еластомер, висока отпорност против капка шок Безбедност капа на сегашниот терминал Податоци се одржи, Опсег се одржи во Однос функција Континуитет се провери, тест на Диоди Автоматско исклучување функција (30min.) Дисплеј : нумеричка екранот 4000 Земање мостри стапка : 3 пати / сек. AC опсег на фреквенција : 40~400 Hz (синусна бран)

Основни карактеристики

Мерење На Струја Опсег:
400u/4000u/40m/400mA
Бренд Име:
niusiwen
Димензии:
166*82*44
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Отпор Опсег:
400/4k/40k/400k/4M/40Mohm
Мерење На Напон Спектар:
400m/4/40/400/600V
Број На Модел На:
CD770
Мерење Inductance Опсег:
се однесуваат на SPEC
Мерење Capacitance Опсег:
50n/500n/5u/50u/100uF
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Работен Режим:
Авто+Упатство

Најдобри понуди