• Обновено
C50 картичка печатач лента Фарго 45500 YMCKO 250image/ролна

C50 картичка печатач лента Фарго 45500 YMCKO 250image/ролна

Buyers rating:
-5 % DEN 13406.00
DEN 14112.00

Залиха


Фарго 45500 YMCKO 250 отпечатоци
Спецификации на Производителот и објектот Фарго 45500 Опис YMCKO боја лента
Чистење на ролери се вклучени
250 колор печатење на ролна За употреба со Фарго картичка принтери DTC1000.DTC1250e
Опис
1. Фарго 45500 панделки се користи за печатење комбинација на колор слики и еден-боја на текст или бар кодови.
2. Фарго 45500 YMCKO панделки се состои од жолта (Y), магента (М) и цијан (C) панели за печатење широк спектар на бои, со комбинирање на бои со користење на различни степени на топлина. К панел е црна смола панел, обично се користи за печатење на текст и бар-кодови и О панел е тенка, јасни заштитни шалче што е применет на целата површина на вашите картички.
3. Фарго 45500 панделки се специјално назад-обложена да се прошири на глава за печатење живот.
4. На Фарго 45500 боја лента вклучува вграден во чистење на ролери и е за користење со Фарго DTC1000 картичка принтери.
Слики од Fargo45500 YMCKO Боја Лента

Основни карактеристики

Тип:
печатач лента
Големина:
60*300
Тип:
Зајакната Смола
Бренд Име:
SIJUJI
Број На Модел На:
45500
Функција:
оригиналниот
боја:
боја
Применливи Опрема:
Фарго Печатач

Најдобри понуди