• Обновено
Види Бенд за Garmin Fenix 3 ЧАС 5X Нерѓосувачки Челик Watchband Пеперутка Тока Рака Замена Појас Хривнија Злато Сребро Црна

Види Бенд за Garmin Fenix 3 ЧАС 5X Нерѓосувачки Челик Watchband Пеперутка Тока Рака Замена Појас Хривнија Злато

Buyers rating:
DEN 1007.52

Залиха


26mm Нерѓосувачки Челик Watch Band + Алатки за Garmin Fenix 3 ЧАС 5 X
4 Бои : Црна, Златна, Розово Злато, Сребро.
ЦРНА
ЗЛАТО
РОУЗ ЗЛАТО
СРЕБРО.
Карактеристики :
- Види Бенд Ширина : 26mm
- Направен од exquisit нерѓосувачки челик
- Со пеперутка тока (push button), лесен за употреба и удобен за носење
- Со надградена линк отстранување алатка, лесно да се прилагоди на watchband должина
- Одговара за Мажите и Жените
Компатибилен со :
- за Garmin Fenix 3 / ЧАС
- за Garmin Fenix 5 X
Како да се Користи Линкот за Смена :
1. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме завртка anticlockwise додека просторот е доволно за полагање на бендот (користење на задната страна), имаат за цел во "ЈАМА" на линкот и завртка насока на стрелките на часовникот лесно, тогаш pin ќе се пресели надвор е многу лесно. Ако не можете да повлечете ја надвор, ве молиме да користите алатки како plier да се направи тоа.
2. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на предниот дел од линк за отстранување алатка или завртка, додека pin-от е се уште. Ако тоа се уште е тешко да се стави на, ве молиме да користите алатки како чекан да тропаат на тоа лесно.
Забелешки :
- Постојат 2 резервни возачи во задниот дел на линкот отстранување алатка. Ако едниот е скршен, само повлечете ја надвор со користење на алатки како plier, и внесете ја новата една.
Пакетот Вклучува :
1 x Види Бенд
1 x Надгради Линк Смена
2 x Шрафцигер

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
за Garmin Fenix 3 ЧАС 5X
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Затворач Тип:
пеперутка тока
Бендот Должина:
И 17,5 см

Најдобри понуди