• Обновено
LoveLive Umi Sonoda Hoshizora Cosplay Костим Фаза Performence Облека , Совршено Прилагоден за Вас !

LoveLive Umi Sonoda Hoshizora Cosplay Костим Фаза Performence Облека , Совршено Прилагоден за Вас !

Buyers rating:
DEN 5184.00

Залиха

Ве молиме контактирајте со нас,ние може да се разменат за вас. Ние се рачно изработени,па ние треба околу 7-10 работни дена за да го направи костимот,ако костимот е тешко да се направи,тоа може да е потребно повеќе време.
2 : ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно.
Cosutme вклучуваат : јака украс,капа,sleevelet,armguards,топ,здолниште,sock,leglet,
Големина На Табелата
По -продажбата на услугата
Превозот : Понекогаш ќе има зафатено на транспорт,така што може малку бавно.Ако вашиот план датум е итна,ве молиме контактирајте со нас прво, пред да го стави на ред .Ако ја изгубиле,Ние ќе го испратам до тебе повторно или да ви даде целосна refound.Ако не постои соодветна големина,ве молиме дај ни вашиот мерења,ние може да прилагодено за вас.
Повратни информации
Вашето мислење е многу важно за нас,ако сте задоволни со костим сте го добиле,ве молиме оставете 5 ѕвезда позитивни повратни информации.
Големина : ве Молиме бидете сигурни дека вашата големина е точно,ние го направи костимот accordding на големината што ни даде,ако ти се даде погрешна големина,не можете да го носите кога ќе се добие тоа.Ако големината е премногу голема,Тоа ќе имаат обичај такса.Ви благодариме.Ако не сте задоволни,ве молиме контактирајте со нас прво,ние ќе се справи со тоа и да ви даде задоволително решение.Но треба плати товар за повторно да ја прати.
1 : ве Молиме според големината на табелата за да го изберете соодветна големина.Ако постојат сигурни дека има некои прашања,ние ќе ви ги даде делумно refound како compensastion,или може да ги испратите назад ,ние ќе ви даде целосна refound.
Квалитет : Кога ќе го добиете костим ,Ако постои било прашање со тоа,ве молиме контактирајте со нас прво,и да ги преземат photoes,ние ќе го потврдат тоа.

Основни карактеристики

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, XXS
Извор:
Lovelive
Посебни Употреба:
Носии
Одделот За Името:
Возрасни
Број На Модел На:
DZ081111
Пол:
Унисекс
Бренд Име:
cosersuki
Извор Тип:
Аниме
Тип На Објект:
Се поставува
Знаци:
Umi Sonoda
Компоненти:
јака украс,капа,sleevelet,armguards,топ,здолниште,sock,leglet,
Материјал:
Памук мешавина

Најдобри понуди

Црна Батлер Чарлс Сива Cosplay Костим E001
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Црна Батлер Чарлс Сива Cosplay Костим E001

Црна Батлер Чарлс Сива Cosplay Костим E001големина на табелата и мерење водич како што е подолу : Костимот се �

DEN 6182.00 6719.52
Бесплатен превозот Топла Број бои фантом светот cosplay Ichijo haruhiko cos JK Колеџ униформи момчиња костим(грб+кошула+панталони+вратоврска)
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Бесплатен превозот Топла Број бои фантом светот cosplay Ichijo haruhiko cos JK Колеџ униформи момчиња костим(грб+кошула+панталони+вратоврска)

S : Биста 87 Половината 67 Хип 92 Должина 64 Панталони Должина 100 Рамо 38 Ракав Должина 57 М : Биста 95 Половината 7

DEN 2069.00 2351.52
Аниме Danganronpa V3 Rantarou Amami Cosplay Костим
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Аниме Danganronpa V3 Rantarou Amami Cosplay Костим

Аниме Danganronpa V3 Cosplay Dangan Ronpa КостимАко ви треба нарачана ,ве молиме изберете onesize.​Драг пријател,ако вашат�

DEN 2554.00 3360.00