• Обновено
Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот 12V 220V 4000W Соларен Панел Моќ Инвертер Генератор 12V/24V DC Да 120V/220V AC Напон Конвертор

Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот 12V 220V 4000W Соларен Панел Моќ Инвертер Генератор 12V/24V DC Да 120V/220V

Buyers rating:
-17 % DEN 21075.00
DEN 25392.00

Залиха


8000 W Врв Моќ, 4000 W Континуирано Напојување DC да AC Конвертор Трансформатор, LED Дисплеј Железо Школка Надвор Мрежа Чиста Синусна Бран Соларни Моќ Инвертер
Различни dc напон и ac напон може да се прилагоди! Ве молам оставете ме пораки на вашите спецификации :
Ме остави сите овие спецификации, со тоа што ме испраќање порака, така што можам да бидете сигурни дека на брза испорака! 1.Што е вашиот влезен напон?12v или 24v или 36v или 48v или 72v или 110v?
(внимание ве молам : само една напон може да се изберат! Ако влезот е 48v или 72v, дополнителни 10% цена ќе бидат потребни, ако влезот е 110v, дополнителни 15% цената ќе биде потребно. Ако ви треба далечински контролер, потребни ни се повеќе од 15 ДОЛАРИ. Ве молиме контактирајте со мене. Јас ќе го промени вашиот цена) 2.Што е вашиот излезниот напон? 100v или 110v или 120v или 220v или 230v или 240v?
3.Што е вашиот фреквенција? 50 HZ или 60 HZ?
4.Што е вашиот приклучок тип? ве молиме погледнете на сликата сум во прилог и да се направи избор.
За нас :

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Струја:
зависи од напон
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Големина:
550*240*95mm
Тежина:
8KGS
Излезна Моќност:
201 - 400KW
Број На Модел На:
RBP-4000S
Влезен Напон:
12VDC, 24VDC, 48VDC,72VDC, 96VDC, 110VDC
Излезниот Напон:
100VAC, 110VAC,120VAC,220VAC,230VAC,240VAC
Влезниот Напон Спектар:
10-15VDC или 21-30VDC или 42-60VDC или 100-120VDC
Инверторот Тип:
Исклучување Мрежа на AC DC Volatge Конвертор Volatge Трансформатор.
Тип Socket:
Целосна Тип
Пакување Тип:
Тетрапак Пакување
Школка Тип:
Железо Школка
Енергија Тип:
Соларни, Батерија, Автомобил Енергија,Енергија Од Ветер
Ефикасност:
>90%
боја:
Црна

Најдобри понуди