• Обновено
BT300F YZ25 Прецизни Издавање Фармацевт Интелигентни Пумпа за Дозирање на Перисталтиката Течни Индустрија Лабораторија 0.1667 да 990 ml/min

BT300F YZ25 Прецизни Издавање Фармацевт Интелигентни Пумпа за Дозирање на Перисталтиката Течни Индустрија Лабораторија

Buyers rating:
DEN 43848.00

Залиха

00016 до 49 (ml / min) САД$ 740.
Оперативниот експертски систем водичи корисници поставување параметри правилно. Пумпата усвојува интелигентни температура-контрола на технологијата за намалување на работната бучава.
Екранот и контрола на проток, се акумулира издавање волумен автоматски. Ако треба висока точност кога издавање, јачина режим на издавање е достапна; ако е потребно високо производство на ефикасност, време издавање на владата е полесно; ако сакате да посебна течност да број на еднакви делови, издавање копија на владата ќе биде најдобро.005~930
DT15-24
2
19#16#25#17#
0.
И дали ќе се купи мојот предмети во големи количини, ве молам дозволете ми да знам,
јас ќе ви даде многу добар трговија на големо цена и поволни поштарина.00 /парче
BT100 L трговија на Големо Прецизна Контрола на Протокот / Интелигентни на Перисталтиката, Пумпа за Вода, Течност Индустрија Лабораторија / DG10-8(10 ролки) САД$ 692.
RS485 интерфејс, MODBUS протокол е на располагање, лесно да се поврзете друга опрема.
Внатрешни двојно-дек изолација структура; коло со conformal слој го прави тоа прашина-доказ и влага-доказ.17~1600
2×YT15
2
13#14#16#19#25#17#18#
0.006-1340ml/мин
Протокот на точноста :
BT100 F Применливи пумпа главата ,цевки и протокот на параметри

Диск
Пумпа за главата
канал
цевки големина (mm)
еден канал за проток ml/min
BT300 F(304 сп)
YZ15
1
13#14#16#19#25#17#
0.
Технички Спецификации
Протокот опсег : 0.
BT300 F Мало Прецизни издавање/фармацевт интелигентни на перисталтиката, пумпа за вода, течност индустрија лабораторија
Јас ntroduction :
BT300 F Интелигентни издавање на перисталтиката пумпа проток опсег : 0. Кога ќе го поставите цел, исто така, ве молиме да ми кажете што tuing големина ти треба,благодарение~
Испорака : Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 5-14 дена преку "Федекс" или ЕМС.

Основни карактеристики

моќност:
Електричен
Број На Модел На:
BT300F / YZ25
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Теорија:
перисталтиката пумпа
Структура:
променлива брзина на перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Примена:
Вода, течности, мешани пумпа
Диск:
BT300F
Екранот:
Боја На Екран На Допир
Проток на опсег:
0.1667 да 990 (ml / min)
Пумпа за главата:
YZ25
Димензии:
223mm 150mm x x195mm
Материјал:
Нерѓосувачки Челик Случај
Канал:
1

Најдобри понуди