• Обновено
1pcs Дигитални IMAX B6 80W Lipo Батеријата Рамнотежа Апарат за полнење за на РК Quadcopter

1pcs Дигитални IMAX B6 80W Lipo Батеријата Рамнотежа Апарат за полнење за на РК Quadcopter

Buyers rating:
-5 % DEN 861.00
DEN 906.24

Залиха

IMAX B6 Дигитални РК Lipo/ Ni Mh Батерија Рамнотежа Полнач
Влезен Напон : 11~18v
Спој струја : Max Charge : 80 W / Max
Празнење : 5 W
Тековната Задолжен Range : 0.1~6.0 А
Испуштање струја range : 0.1~2.0 На
Ni-МЗ/Ni Cd клетки : 1~15
Li-ion/Поли клетки : 1~6
Pb батеријата
напон : 2~20v
Димензии : 133x87x33mm

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
Технички параметри:
Вредност 2
Број На Модел На:
W303
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Метал
Четири тркала Атрибути:
рамнотежа полнач
Надградба На Делови/Додатоци:
imax б6

Најдобри понуди

ZTE UFi MF970 LTE Cat6 Мобилни Жариште WiFi
  • Обновено
Оценка на клиентот:

ZTE UFi MF970 LTE Cat6 Мобилни Жариште WiFi

ZTE MF970 е најновата 4 G мобилни жариште Wi Fi претставени на MWC 2015 од Кинески производител ZTE ZTE MF970 е исто така �

DEN 5591.00 6144.00