• Обновено
3/16 Инчи ( 4.763 mm ) 200 КОМПЈУТЕРИ Солидна Месинг ( H62 ) Имајќи Топката Бесплатен Превозот

3/16 Инчи ( 4.763 mm ) 200 КОМПЈУТЕРИ Солидна Месинг ( H62 ) Имајќи Топката Бесплатен Превозот

Buyers rating:
DEN 773.76

Залиха


3/16" Инчи ( 4.763 mm )
Топката Материјал Месинг ( H62 )
Количина 200 компјутери
Толеранција од +/-0. Одлична отпорност на корозија со вода, и тие се значително пониски во цена од други корозија-отпор топки. Плаќања примени по 17 : 00 часот во петок ќе бидат испорачани следниот понеделник.01 mm
Површината Тркалезни и Мазни
Одлични електрични својства. Ние брод предмети дневно за да се обезбеди брза испорака. Тие се еколошки не-токсични. Тие, исто така, имаат способност да се спротивстави на корозивни ефекти на мазут, бензин, butance, сува јаглерод диоксид, бензен, вар-сулфур мешавина и слични хемиски агенси.763 mm ) 200 КОМПЈУТЕРИ Солидна Месинг ( H62 ) Имајќи Топка
Состојба 100% Сосема Нов
Во Парк Да
Топка со Дијаметар од 3/16" Инчи ( 4. Генерирање на ниско frictions Лесно да се биде drilled дупки Покажува fairish механички перформанси
Типични апликации :
Посебни вентили, индустриски пумпи и вентили Електронски уреди Безбедност прекинувачи, Греење единици, апарати, мебел шини Artware, занаети

Овие месинг топки се широко се користи во автомобилската, електронската и петрохемиската индустрија.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас.
Поголеми нарачки повеќе од 10.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение. Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени. Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Објекти обично се испраќаат тој ден ако уплата пред 17 : 00 часот од понеделник преку петок.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
3/16 Инчи ( 4.763 mm )
Материјал:
Дувачкиот H62
Примена:
Посебни вентили, електронски уреди, безбедност прекинувачи, греење единици
Сертификат:
ISO SGS RoHs
Обликот:
круг топка

Најдобри понуди