• Обновено
Електрични Traches Интубација Модел

Електрични Traches Интубација Модел

Buyers rating:
DEN 18960.00

Залиха

Покажува позицијата на intercriothyrotomy
Напомена : ве Молиме наведете laryngoscope, заб за поддршка и resuscitator за себе, и на симулатор не вклучуваат овие. Други превозот начин, можете да контактирате со нас слободно. Подмачкување на intratrachea со порој натопена лубрикант.
Враќање
1., левата рака држете laryngoscope, laryngoscope и душникот покаже вистинскиот агол,
laryngoscope леќа вградување на јазикот корен, оди до laryngoscope малку, место објективот на заеднички на епиглотисот и јазикот, коренот по гледањето на работ на епиглотисот,
оди до laryngoscope и на glottis може да се види.Подготовка
A.Ве молиме да користите шприц пумпа за воздух надвор ткаенината пред приклучокот од ductus. Стоките ќе бидат испратени во рок од 72 часа откако ќе го поставите цел.
Поврзете електронски дисплеј уред со торзото, пак на прекинувач, и сега тој е подготвен да се практикуваат интубација.
Ветување
1.50 килограми Опис
Функција Функција
1.Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на предмети
Повратни информации
1. Усната шуплина интубација
2. Кога вметнување околу 1cm, работат со "насока на стрелките на часовникот и контра-стрелките на часовникот circumvolve" движење, возрасни околу 4 cm, на децата за 2cm.Другиот процес е исто како intubate преку усната шуплина. Да се почитува и контраст нормално и mydriasis
4. Ако ductus вметнете во trachea, да се надува ќе направи дробови инфлација; ако вметнете во хранопроводот, да се надува ќе направи стомакот инфлацијата со бип.десната рака се задржи на туркање ductus во glottis.
По glottis новите, десната рака држете ductus, внесете ја во glottis нежно. Проверете baryngoscope, светлата ќе биде светла кога леќи линк дршката правилно. 30 дена политика на враќање
Превозот
1. Можете да изберете EMS, DHL, Fedex слободно
2.

Основни карактеристики

Предмет:
Медицински Науки
Број На Модел На:
HR/J5S
Тип:
Manikin
Место на Потекло:
Henan, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Модел:
Електрични Traches Интубација Модел
Материјал:
Напредни ПВЦ
Функција:
Електрични Trachea
Сертификат:
ISO9001
се користи од страна на :
Медицинскиот факултет и во болница

Најдобри понуди